FX8-80S-SV
Mfr.Part #
FX8-80S-SV
Manufacturer
Hirose
Package/Case
Datasheet
FX8-80S-SV
Description
CONN RCPT 80POS SMD GOLD
Stock
1070
Manufacturer :
Hirose
Product Category :
Arrays, Edge Type, Mezzanine (Board to Board)
Connector Type :
Receptacle, Center Strip Contacts
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Board Guide
Mated Stacking Heights :
3mm, 4mm